fbpx

דילמת השיער החלק | The straight hair dilema

עת גזרתי את מחלפותי ונפרדתי מהגולגול הגבוה שאפיין אותי בשנה האחרונה, ידעתי שאני עומדת בפתחה של תקופה שעלולה להיות מעט מאתגרת. מצד אחד נפרדתי מאורך מיותר שהכביד על כתפיי (תרתי משמע, עם שיער עבה כל קוקו הפך למיגרנה פוטנציאלית), מנגד ידעתי שלמרות שהקארה הקצר כביכול דורש פחות תחזוק, הוא ידרוש ממני לא מעט עבודה לפחות בהתחלה. נוסיף לכך את הפוני שחזר במלוא הדרו (הגעגועים הכריעו, בסופו של דבר) והתוצאה היא מה שאני קוראת לה ‘דילמת השיער החלק’. 
בתור
ילדה השיער שלי היה גלי, אבל ככל שזה צמח הוא הפך חלק, וכל עוד היה זה
גזור בקו ישר ובלי דירוגים מיותרים הוא היה מתנהג בהתאם. נעים, רגוע,
נינוח. וזה מראה שמאוד אהבתי ועד היום אני אוהבת: שביל באמצע, שיער חלק
מאוד וארוך (בינינו, מראה שמתאים יותר לדוגמניות מאשר לנשים ‘רגילות’). אך
מה לעשות ששיערי אינני כזה? אסייג ואומר שאני חיה בשלום עמו. הוא חלק באופן
יחסי, עבה, בריא וצומח בקצב טוב. רק מה? נוטה להתנפח מאוד בקלות. ידעתי
שעם הקארה זו תהיה נקודת התורפה שלו, וידעתי שאל חיי ייכנס כלי שעד עכשיו
לא השתמשתי בו הרבה – המחליק.

היות ומחליק המיני של אמיקה לא הצליח להשתלט על רעמת השיער שלי ונותר בגדר שחקן חיזוק לנסיעות, חיפשתי מחליק איכותי שיוכל לעמוד במשימה בכבוד. לאחרונה התנסתי במחליק משי צר של רמינגטון, שמצליח באופן מפתיע לקצר את משך הזמן המושקע בתהליך ההחלקה. המכשיר מתחמם בשניות (10, ליתר דיוק), זמן שיא ביחס למחליק ישן שיש ברשותי. טווח הטמפרטורה רחב (150-230) והוא אפילו מגיע ל-240 (!) אך רק לחצי דקה בכל פעם בכדי לשמור על השיער. אני מוצאת שאין צורך להגיע לטמפרטורות הללו ולרוב משתמשת ב-190. למכשיר צג דיגיטלי גדול ונח לקריאה ומנגנון בטיחות מובנה המכבה אותו אוטומטית אחרי שעה (וכן, אני מודה, שכחתי פעם מחליק בחשמל. זה נגמר בטוב, אבל אסור לסמוך על המזל). לו רק היה זה גם מכין לי קפה…
במוצרי שיער אני נוטה לחפש את המוצרים שתווית המחיר שלהם היא איפהשהו במקום טוב באמצע, ובמקרה הנוכחי אני מרגישה שהמחיר שעומד על 399 ש”ח שווה את התמורה. מעבר למחליק על כל יתרונותיו, הוא מגיע בתיק שחור מבודד חום שגם שומר עליו נקי ומסודר והוא בעל מתח אוניברסלי, שמאפשר להשתמש בו בכל מקום בעולם.
ומה עם החלקות, אתן וודאי שואלות? ובכן אני חייבת לומר שהחלקות הן משהו שבאופן אישי קצת מפחיד אותי. אני לא שואפת לשיער חלק מקלות ונטול תזוזה, תוצאה שמתקבלת לעתים עם החלקה היא חזקה מדי עבור שיער מסוים ואינה מתאימה לו, והיתה לי התנסות מאוד לא מוצלחת עם החלקה יפנית לפני כמה שנים טובות, כשאלה רק חדרו אל השוק. חשבתי על החלקה משקמת (המוכרת אולי יותר בשמה החלקת קרטין), אבל בנתיים מוצאת את עצמי עדיין מתלבטת ואולי קצת חוששת מהתוצאות. אם יצא לכן להתנסות בהחלקה משקמת מוצלחת, אשמח מאוד לשמוע על כך בתגובות!

גילוי נאות | Disclaimer

אהבת את הפוסט? שלחי אותו לחברה שתהנה גם:

2 תגובות

  1. התספורת החדשה מקסימה לך יקירה!
    גם אני התחדשתי לא מזמן במחליק שיער של רמינגטון (כזה שהוא גם מחליק וגם מסלסל)וממש מרוצה ממנו, אם כי עדיין לא צריכה לתפוס את המיומנות של הסלסול 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד כתבות בנושא: